Je bent hier: Home
> Thuis & wonen
> 7 Plekken die viezer zijn dan het toilet
7 Plekken die viezer zijn dan het toilet
Thuis & wonen
Denk je dat het toilet de meest vieze plek in huis is, dan heb je het mis. Er zijn plekken waar zich nog veel meer bacteriën schuil houden. Nieuwsgierig? Blader snel door de gallery!
1. Een tapijtje is mooi op de vloer, maar ook een broeinest voor bacteriën en huisstofmijt. Zo vertelt microbioloog Dr Philip Tierno in Men’s Health dat tapijten zelfs 4.000 keer vuiler zijn dan een toiletbril.
2. Ook een broeinest van bacteriën is de afstandsbediening. Er zitten hier zelfs meer bacteriën op dan op de doorspoelknop van het toilet. Naast de afstandsbediening zijn ook de lichtknoppen in de woonkamer een fijne plek voor bacteriën.
3. Het is een bekend feit dat de telefoon niet het meest schone object is dat er is, maar hoe vies zijn ze precies? Nou viezer dan je denkt. Op iedere cm² van je mobiel bevat ruim 25.000 bacteriën. Hierdoor is het een van smerigste apparaten die je dagelijks aanraakt.
4. Denk eens na: wanneer heb jij voor het laatst je toetsenbord gedesinfecteerd? Uit een Britse studie blijkt dat er maar liefst vijf keer meer bacteriën op zitten dan op een toiletbril. Een goede reden om meteen je toetsenbord schoon te maken. Met een Post it veeg je eenvoudig de kruimels weg en met een nat doekje en klein beetje allesreiniger maak je eenvoudig de rest van het toetsenbord schoon.
5. Wist je dat de gootsteen in de keuken viezer is dan de hele badkamer? Er leven alleen in het afvoerputje al meer dan 500.000 bacteriën. En dan hebben we het nog niet eens over het aantal bacteriën op de kraan, de slonsjes, vaatdoekjes en de rest van de gootsteen.
6. Bacteriën schuilen ook graag op snijplanken. Vooral als je snijplanken na afloop niet goed droog maakt, grijpen bacteriën hun kans om er op te groeien. Bacteriën houden immers van warme en vochtige plekken. Maak snijplanken daarom altijd ook goed schoon met wat afwasmiddel en gebruik bovendien aparte snijplanken voor rauwe producten en groenten.
7. Sponsjes en vaatdoekjes zijn handig in de keuken, maar zijn wel 200.000 keer viezer dan je toilet. Om ze van bacteriën te ontdoen, kun je zowel het natte sponsje als het vochtige vaatdoekje even in de magnetron neerleggen voor twee minuten. Het doekje of het sponsje komen er dan zo goed als bacterie- en virusvrij uit.