Clubafbeelding van * ARCHIEF * In vertrouwen

* ARCHIEF * In vertrouwen

Dit is het archief van de pijler "In vertrouwen"op de oude Flaironline website. Het is niet mogelijk om hier te reageren, of een nieuw topic aan te maken. Wil je een oud topic adopteren? Mail dan naar clubs@flaironline.nl

Met...

  1. Flaironline
  2. Clubs
  3. * ARCHIEF * In vertrouwen
  4. Begrip voor autisme, pdd-nos, asperger etc

Dit onderwerp heeft 17 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 20-03-2008 09:07. \t\t

Begrip voor autisme, pdd-nos, asperger etc

  1. Geplaatst door frannie-5 | 19-08-2007, 11:39 | 3086x gelezen | 17 reacties

    hoi,
    ik ben 30 jaar,ik weet sinds een jaar dat ik een lichte vorm heb van autisme namelijk pdd-nos.ik zoek lotgenoten die het ook pas weten.en hoe ze daar mee omgaan.ik wordt vaak niet goed begrepen.en als ik uit moet leggen dat ik een lichte vorm van autisme heb dan zeggen ze ik zie niks aan je.het gaat van binnenuit!!!!.ik kan niet goed tegen sommige prikkels.lawaai.concerten ik kan er niet naartoe.maar soms doe ik t wel.omdat ik graag wil.ik vraag me ook af of ik ooit leuk werk kan vinden.tot nu toe doe ik schoonmaakwerk en dat soort dergelijke klussen,.ik word er wel voor betaald,maar wordt er niet echt gelukkig van.dus ga ik liever maar weer vrijwilligerswerk doen,als ik me daar gelukkiger van wordt.wie herkend dit ook???.ik hoop dat er meer in flair over autisme wordt geschreven.


17 reacties op onderwerp


  1. jammer dat ik hier nog geen reacties op heb gehad[:(]



  2. Ik kan je er niet mee helpen in de zin van dat ik zelf autisme heb.
    Ik kan me wel een beeld maken van hoe jij je moet voelen aangezien mijn zusje pdd nos heeft (ze is ook verstandelijk beperkt) en ik op een woongroep werk met verstandelijk gehandicapten die allemaal een vorm van autisme hebben.
    Het zal voor de buitenwereld altijd moeilijk zijn om jouw en je gedrag en gevoel te begrijpen. Mensen vinden het nu eenmaal moeilijk dat iemand die er normaal uitziet iets heeft en ze kunnen zich vaak niet indenken dat prikkels teveel kunnen zijn.
    Misschien zou het inderdaad handig zijn als er in de flair een wat geschreven zou worden over autisme zodat mensen er een beter beeld van krijgen. Door mijn werk, opleiding en zusje weet ik wel hoe en wat
    Ik kan je niet helpen wat betreft je werk, ik denk dat je iets moet zoeken waar je je hetzelf het prettigst bij voelt. Ik kan me voorstellen dat je het moeilijk vind om met mensen om te gaan of in een drukke omgeving te zitten. Misschien kunnen ze je bij een uitzendbureau verder helpen

    het leven is wat je gebeurd terwijl je anderen plannen maakt


  3. hoi poekiewoe,bedankt voor je reactie!!.het is inderdaad jammer dat flair niet zoveel over autisme schrijft.zodat mensen er meer begrip voor kunnen hebben.


  4. gebruiker_verwijderd_178 schreef | 20-08-2007, 11:44
    Afbeelding van gebruiker_verwijderd_178

    Toevallig raakte ik net aan de praat met een vrouw en haar zoontje heeft (een lichte vorm) van autisme (waarschijnlijk asperger). Zij vertelde ook dat het soms moeilijk is dit aan mensen uit te leggen, omdat je inderdaad niets ziet aan iemand. Hij is behoorlijk intelligent, alleen is hij sociaal niet zo vaardig. Ook de zoon van een vriendin heeft asperger (hij is 20), maar hij gaat nu MBO doen.
    Er zijn zoveel vormen van autisme. In mijn werk (middelbare school) hebben we een aantal leerlingen met verschillende vormen van autisme. Eén ervan is net geslaagd voor zijn VWO-diploma!
    Je zou eens bij jezelf na moeten gaan welk werk je leuk zou vinden en daar dan iets in gaan zoeken. Want er zijn natuurlijk wel meer mogelijkheden dan alleen schoonmaken! Misschien iets met oudere mensen?

    Vandaag is de eerste dag voor de rest van mijn leven!


  5. hoi lekkerding2

    ik wil inderdaad iets met oudere mensen gaan doen,mijn droomwerk zou ik toch nooit kunnen vinden.als ik alleen maar voor een betaalde baan schoonmaakwerk zou moeten doen,dan doe ik liever vrijwillerswerk als ik me daar gelukkiger bij zou voelen.maar niet alle mensen met autisme zijn hoogbegaaft.ik iedergeval niet.ik heb moeite met leren,theorie.in de praktijk kan ik heel veel.dat is t probleem juis.alles moet voor op een papiertje.



  6. Hoi Kikio,
    Herkenbaar! Mijn vriend heeft asperger, en kan ook niet zo goed tegen concertbezoek, gaan winkelen enz. ook vooral de mensenmassa's, de harde geluiden enz.hij heeft dan altijd 2 dagen nodig om weer beetje "normaal"in zijn vel te zitten haha.
    Ook hij heeft lang thuis gezeten zonder werk, hij zit momenteel in de detachering van de wsd (sociale werkplaats) Hij werkt nu als accountant en doet de loonadministratie bij een bedrijf.Ook volgt hij nog cursussen mbt. loonadministratie enz. om hogerop te kunnen komen, dit op voorstel van de baas, die dus wél cappaciteiten in hem ziet!!!!
    mensen hebben altijd een beetje een vertekend beeld van een sociale werkplaats, maar als je in de detachering zit, kun je ook gewoon werken op een hoger niveau zie je wel! Bij mijn vriend is vooral het sociale gebeuren erg moeilijk, met zijn IQ is nix mis (aspergers liggen meestal hoger qua IQ dan gemiddeld he) hij heeft vroeger ook gewoon de havo gedaan, en verzekering en bankwezen gestudeerd.
    Nu gaat hij telefoontraining krijgen, zodat hij nog breder inzetbaar is op het bedrijf. Jammer zegt de baas ook steeds, zoveel kwaliteiten, maar sociaal zo'n handicap.
    Hij weet pas ongeveer 5 jaar, dat hij asperger heeft, daarvoor was hij gewoon "die vreemde jongen" en voor mij en mijn dochter, was en is hij dezelfde schat, waar ik veel van hou!
    Veel succes, liefs, vampire.

    Wie als kind gekreukeld is, zal als volwassene moeten leren strijken.


  7. dank je wel vampire.



  8. hoi kikio,

    misschien kan je eens schrijven bij autistisch kind, daar komt vampire ook heel vaak. ik ben daar begonnen met schrijven omdat er iets met mijn kindje aan de hand was maar wist niet wat... na een hele lange tijd en veel onderzoeken verder zijn we er achter dat hij geen autisme heeft maar adhd. er komen daar meerdere mensen die jou misschien wel kennen helpen.
    gr san



  9. Hoi Kikio,
    Begrip voor mensen met een vorm van autisme. Het is iets wat helaas veel mensen niet hebben omdat ze niet de moeite doen om mensen te leren kennen. Ik heb zelf geen vorm van autisme maar heb wel vaak met verschillende vormen te maken gehad. Ik ben juf en val ook in op speciaal onderwijs. Daar zitten dan vaak wel wat "zwaardere" ( niet vervelend bedoeld) gevallen. Het is en blijft heel moeilijk mensen duidelijk te maken wat autisme inhoud en wat dat voor een persoon betekend. Mensen hebben vaak een verkeerd beeld en zeker als je er normaal uitziet krijgen mensen snel de gedachte dat je gewoon vreemd bent. Het valt me steeds meer op dat er weinig mensen zijn die moeite doen om iemand te begrijpen en te leren kennen. Er zijn gewoon zoveel verschillende aandoeningen waar mensen aan kunnen lijden die je niet ziet. Zet iemand in een rolstoel en mensen begrijpen het. Noem tegenwoordig bijvoorbeeld maar ADHD en mensen hebben er een mening over. De kenmerken zijn gewoon duidelijker al ben ik het er nog steeds niet mee eens dat er tegenwoordig heel snel een stempel gedrukt wordt op ietwat drukke kinderen. Dat wordt gezien als maatschappelijk geaccepteerder omdat er meer aandacht aan besteed wordt door de duidelijke kenmerken en gevolgen.
    Ik denk dat autisme veelal niet te bevatten is door mensen. Het is iets ongrijpbaars, juist doordat er weinig mensen zijn met een vorm van autisme die duidelijk beschrijven wat het is, hoe het voelt en daarbij komt denk ik ook nog dat er weinig mensen zijn die contact krijgen met iemand met autisme. Ik vind het erg goed van je dat je contact zoekt en mensen duidelijk probeert te maken wat het inhoud....juist omdat dat soms zo hard nodig is. Wanneer er maar meer over bekend is zal het meer geaccepteerd worden. Zolang mensen niet goed weten hoe ze er mee om moeten gaan zal het altijd een probleem blijven.



  10. inderdaad kirs.hier ben ik blij mee,met dit antwoord.zo bedoel ik t ook.dank je wel



  11. Hoi Frannie5,
    Toevallig lees ik er de laatste tijd het 1 en ander over. Autisme is inderdaad een stoornis met vele gezichten (mag ik het zo zeggen?). In mijn vriendenkring zit ook iemand die is licht autistisch, een man. En hij is de laatste van wie ik het zou verwachten, omdat hij een goed sociaal inschattingsvermogen heeft. Maar hij heeft meer problemen met routines/patronen van zijn doen en laten, en schijnt verder niet zo ontvankelijk te zijn voor aanraken, knuffelen enzo. Ik kende die kant niet, mij zoent hij altijd als ik hem zie (hij kent mij ook al langer dan 10 jaar, dat scheelt natuurlijk). Maar ja, het is zo, hij is zo gediagnostiseerd.
    Heb jij hiernaast ook leerproblemen? Schijnt ook wel es met autistische spectrum-stoornissen samen te gaan.
    OP een van de forumpagina's hier, bij Flair dus, staat in de rechterkolom Google Ads .... met 1 link naar boeken over autisme. Ik heb die aangeklikt, 1 boek daar stonden voorbeeld pagina's in ... en hier staat heel goed omschreven hoe mensen met een autistische spectrum stoornis kunnen reageren (bv door een oefening). 2 boeken zijn voor kinderen geschreven. Ik merk dat er de laatste jaren meer en meer aandacht voor is.
    Even een andere vraag: is het nog maar kort geleden ontdekt? Dit, omdat ik merk, dat je hier erg mee bezig bent. Dit vind ik helemaal niet raar!! Je moet het een plekje geven tenslotte. En misschien verklaart de diagnose ook een aantal dingen in je leven.
    He meis, ik moet stoppen. Mijn vriend heeft gekookt, ik moet eten.
    Heel fijn weekend,
    groetjes van Perfectpitch.

    groetjesss


  12. Hoi Frannie,
    Het is uitgeverij Pica (uitgeverijpica.nl/autisme), even www ervoor zetten dus.
    Voor de moderators: hopelijk wordt dit geen link, dit is niet mijn bedoeling.
    groetjes, PerfectPitch

    groetjesss


  13. Hoi,

    Op de pijler van "Flair" heb ik onder het zelfde onderwerp mijn reactie geschreven.....
    Ik zie nu dat ik het hier ook had kunnen doen.....

    Frannie, ik lees, dat er toch ook veel mensen zijn, die echt wel open willen staan en begrip willen hebben.....ik hoop dat dit voor jou voldoende reden geeft om je hier niet weggejaagd te voelen.

    De Lente is een nieuw begin
    van groei
    als symbool
    van wakker worden
    van de natuur
    en van de mensheid


  14. Hoi Frannie,
    Toen ik 16 jaar was hebben ze bij mij pdd-nos ontdekt en het is niet makkelijk. Omdat andere mensen het niet kunnen zien. Ben jij ook overal onzeker over? Heb jij ook een relatie, vrienden? Heb jij msn, dat praat wat makkelijker. Misschien tot snel.
    Groetjes Wilma Marlou



  15. Hoi Frannie,
    Ik zag dat er weinig mensen hebben gereageerd die zelf een vorm van autisme hebben en zich herkennen in jouw verhaal.
    Wellicht een overbodige tip, maar er is een site van de NVA (nederlandse vereniging voor autisme). Wellicht dat je via hen in contact kan komen met anderen die zich in jouw verhaal herkennen?



  16. Ik zou het ook heel fijn vinden als er een artikel zou komen over autisme en dan vooral hoe het je leven heeft beinvloedt, wat je wel en niet "normaal" kunt doen, hoe je in de maatschappij staat enz.
    Mijn zoontje is autistisch (klassiek) en gelukkig is er over kinderen met autisme heel veel informatie te vinden. Maar voor volwassenen veel minder.
    Wat wel een heel goed forum is, en waar vrijwel alleen mensen met autisme zitten, die die van autsider. Ik denk dat je daar veel aan kunt hebben. Sukses!



  17. Hoi,
    Wat fijn dat er een kopje over Autisme/PDD-NOS is. Wij zitten zelf te denken dat ons zoontje het ook heeft...........maar dan wel in een lichte vorm en op sociaal gebied........Ik vindt het zelf ook erg zwaar en moeilijk. Niet om te begrijpen maar om hem straks te helpen. Ik weet totaal nog niet hoe ik hem het beste kan helpen, maar hoop het snel te leren! We zijn nog met onderzoeken bezig en ben het boek aan het lezen van Colette de Bruin: Geef me de 5! En daar staat wel het e.e.a. in dat ik kan toepassen. Vanochtend komt er op school iemand een schoolonderzoek doen en kijken hoe hij met leeftijdgenoten en de juf en dus die vreemde mevrouw of meneer (van het bureau) omgaat. En dan wordt er een totaal conclusie gemaakt. Ik ben erg benieuwd. Tevens ben ik nu zwanger en bijna uitgerekend van mijn derde kindje en heb het hier dan ook weleens moeilijk mee. Had ik wel aan die derde moeten beginnen, nu wrs blijkt dat we een kindje hebben die straks veel begeleiding nodig heeft........
    san





Zoekwoorden
Type
uitgebreid zoeken

Club Chat

Openbare berichten

  • spiritueel roeptGun jezelf een reading va­n de mediums van het spir­ituelelicht . En ervaar h­et verschil. Heb je het k­oud? Ben je ernstig vermo­eid? Lichamelijke klachte­n? Neem eens contact op m­et Tini,zij kan je doorve­rwijzen. | 03-01-2011 | 19:43
  • gebruiker_verwijderd_178 roeptIk vind deze nieuwe Flair­online 3 x niks... | 08-07-2009 | 05:30
  • nicrem71 roeptJeetje, wat is het hier o­veral rustig...Flair is d­e oude Flair niet meer he­laassss...erg jammer. | 14-05-2009 | 14:51
  • seeke_2 roeptWhahaha,je kunt niet meer­ reageren op het schreeuw­topic,dat zag ik nu pas h­ihi. | 30-03-2009 | 01:35
  • seeke_2 roeptJumpertjes schreeuw topic­ eindelijk gevonden en be­n ook lid geworden,maar k­an er niet posten.
    ­ Hoe kan dat??????
    | 30-03-2009 | 01:19
  • Anoniem #1905 roeptmmmm kom wel weer een kee­r terug als de topics ope­n zijn | 20-03-2009 | 14:43
  • Anoniem #1905 roeptHeb jou in iedergeval gev­onden kathy :D vind dat a­l heeeel knap van mezelf!­

    snap er ­geen jota van :s
    | 20-03-2009 | 14:40
  • Kathy46 roeptGoede tijden... slechte t­ijden... En hier mag wel ­gerookt worden

    Ik heb het topic wel­ gevonden,ik kan er allee­n niet reageren.Wie weet ­hoe dat kan?
    | 19-03-2009 | 20:19

Wie doet wat

  • Er is nog geen activiteit geweest...

Wie hier?

Er is niemand online!