- | 15-03-2011 | 12:30
- | 18-06-2009 | 15:07
- | 20-05-2009 | 19:01
- | 04-05-2009 | 22:50
- | 25-03-2009 | 11:16
- | 24-03-2009 | 14:13
- | 22-03-2009 | 11:23

Zwanger worden lukt niet
Soms duurt het lang voordat je zwanger wordt, de onzekerheid slaat toe. Gaat het ooit nog lukken? Je ervaringen delen en zien dat je niet de enige bent, geeft veel steun.
- Beheerder: Ilse_80
- Thema's en emoties: mamas kinderen, bezorgd
Met...
- 156 volgers
- 17 blogs
- 26 onderwerpen
- 0 foto's
- Meest gelezen (142.713x) Bijna een jaar bezig... de onzekerheid begint toe te slaan!!!
- Meeste reacties (2.550) Bijna een jaar bezig... de onzekerheid begint toe te slaan!!!
Dit onderwerp heeft 12 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 27-11-2009 18:23. \t\t
Moeilijk zwanger worden en reacties van je omgeving
- Graag zou ik met wat dames, meiden hoe je je ook wil noemen, van gedachten wisselen over reacties van je omgeving op het feit dat zwanger worden niet vanzelfsprekend is. Dit is de eerste keer dat ik mijn gevoelens op papier zet... Niet even makkelijk. Ik vind het dan ook lastig om direct mijn hele verhaal op papier te zetten. Ik zal proberen te beginnen. Wat ik moeilijk is dat in mijn omgeving, waarvan de meeste in roze wolken zitten of met dikke buiken rond lopen te glunderen, zich moeilijk kunnen inleven in de situatie waarin ik zit. Sommige weten niet wat ze moeten zeggen en anderen laten niets van zich horen. We zijn nu meer dan twee jaar bezig om zwanger te worden. Soms durf ik geen hoop meer te hebben....
Het lijkt me fijn om van gedachten te wisselen en af en toe elkaar een steuntje in de rug te geven. Omdat er al veel onderwerpen zijn en mij het fijn lijkt het clubje niet heel groot te hebben, heb ik hierbij de stoute schoenen aangetrokken en ben begonnen. En neem van mij aan, dit is voor mij een hele stap.
Hoop wat van iemand te horen.- Print deze pagina
12 reacties op onderwerp
- Hoi An,
Goed om even van je af te schrijven.
Ik denk dat de reacties van je omgeving een beetje afhangen van hoe je zelf met je situatie omgaat en hoe open je erover bent.
Zelf ben ik er vrij open over (niet dat ik ermee te koop loop, maar ik maak er geen geheim van) en ik moet zeggen dat ik geen rare reacties heb gekregen. Ook niet van mensen die vragen 'wanneer gaan jullie aan kinderen beginnen?' of zo. Als er een opmerking gemaakt wordt die richting kinderen gaat, dan zeg ik meestal iets van 'Sja, ze komen helaas niet op bestelling' en dan weten de meeste mensen wel dat we wel willen maar dat het nog niet zo makkelijk lukt.
Op mijn werk weet iedereen er vanaf. Maar we gaan dan ook deze maand met IUI beginnen dus dat gaat niet ongemerkt, haha. De ene collega vraagt er uit zichzelf naar, een andere zegt er helemaal niks over, nouja, die vertel ik dus ook niks, ik bedoel, ik ben open genoeg, moeten ze er maar naar vragen als ze wat willen weten. En ik respecteer het ook dat niet iedereen er naar vraagt/durft te vragen.
En de meiden die zwanger zijn in mijn omgeving... ik vind het altijd wel moeilijk om te horen, maarja, zij kunnen er ook niks aan doen dat het is gelukt, en bij mij nog niet. Hoewel ik soms, als ik net weer ongesteld word, HEEL boos kan zijn op al die dikke buiken! Waarom zij wel, en ik niet?!?!?!
Dubbele gevoelens dus. Dat hoort er mijns inziens gewoon bij. Maar is vaak wel heel moeilijk hč!Ik blog hier over 'zwanger worden in het ziekenhuis' dus neem gerust een kijkje! - Wat fijn dat je hebt gereageerd! Ik herken die dubbele gevoelens ook en accepeteer dat ze er zijn. Ik ben ook dolblij met alle baby's die bij familie en vrienden geboren worden. Ik kan er van genieten en vindt het elke keer weer een groot wonder! Maar soms is er inderdaad veel boosheid, pijn en verdriet.
Aan jou verhaal merk ik dat je het soms rationeel benaderd? De eerste tijd kon ik er ook zoals jij mee omgaan, maar doordat het nu al zo lang duurt en we ook al bijna een jaar in de malle molen van het ziekenhuis zit, dat juist de tijd me een beetje begint te nekken. Misschien lukt het me gewoon even niet om positief te zijn en moet je accepteren dat die momenten er ook zijn.
Wat spannend dat je met IUI begint. Wij gaan het nog drie maanden met spoelen proberen, wanneer dat niet lukt, zijn we ook aan de beurt voor IUI.
Ik ben wel benieuwd naar je verhalen.
Nogmaals heel erg bedankt voor het reageren. Dat doet me zeker goed. Heel veel succes gewenst met je IUI perikelen! Laat me, wanneer je dat wil, even weten hoe het gaat. - hoi an
heel goed van je dat je het van je af probeert te schrijven.mij helpt dit enorm.
ook ik ben er naar mijn omgeving toe heel open in dat bij ons zwanger worden op de natuurlijke manier niet lukt en iedereen leeft enorm met ons mee.de meeste mensen snappen er geen bal van maar dat ze naar me luisteren en er over willen praten met mij vind ik heel fijn.ook op het forum ben ik enorm geholpen met al mn vragen en frustaties en heb er zelfs een paar vriendinnen aan overgehouden!!!
probeer positief te blijven en geniet van alles wat je nu nog kunt nu je "nog" geen kindje hebt want ooit komt het goed daar moet je in blijven geloven.
mag ik vragen wat de reden is dat jullie nog geen kinderen hebben??
heel veel succes de komende tijd
groetjes sasje - Hallo Sasje.
Leuk dat je hebt gereageerd. Het is toch wel fijn om met anderen die in hetzlefde schuitje zitten, je gedachten mee uit te wisselen. De reden dat wij moeilijk op een natuurlijke manier zwanger kunnen wroden is dat mijn zuurgraad niet goed is. Deze zorgt er bij mij voor dat de zaadcellen niet kunnen overleven.
En hoe kom jij op deze site terecht?
Ik probeer zeker te genieten en dat lukt gelukkig ook, maar soms wordt het wel wat lastig en de andere keer gaat het beter. Maar de donkere wolk blijft en soms is hij grijs en de andere keer waait hij even weg....
Groetjesquote:sasje262 schreef op 23 mei 2009 @ 11:10:
hoi an
heel goed van je dat je het van je af probeert te schrijven.mij helpt dit enorm.
ook ik ben er naar mijn omgeving toe heel open in dat bij ons zwanger worden op de natuurlijke manier niet lukt en iedereen leeft enorm met ons mee.de meeste mensen snappen er geen bal van maar dat ze naar me luisteren en er over willen praten met mij vind ik heel fijn.ook op het forum ben ik enorm geholpen met al mn vragen en frustaties en heb er zelfs een paar vriendinnen aan overgehouden!!!
probeer positief te blijven en geniet van alles wat je nu nog kunt nu je "nog" geen kindje hebt want ooit komt het goed daar moet je in blijven geloven.
mag ik vragen wat de reden is dat jullie nog geen kinderen hebben??
heel veel succes de komende tijd
groetjes sasje - Hoi An,
Ook ik ben er open over. Ik heb wel al een kind en bij mij wordt regelmatig gevraagd wanneer we voor nr 2 gaan; standaard antwoord hierop: daar zijn we zo'n 2 jaar gelden al mee begonnen.
Ik merk ook dat veel mensen niet weten wat ze hiermee moeten. Sterker nog: ik merk dat mensen mij erom uit de weg gaan. Ik vind dat niet erg. Ik heb geen behoefte aan mensen die geen begrip kunnen tonen voor mijn gevoel.
Ik heb vaak aan moeten horen dat we niet mogen klagen ' omdat we er al 1 hebben'..... maar mensen realiseren zich niet dat de wens voor een tweede net zo sterk kan zijn.
Ook opmerkingen als ' jullie kunnen in elk geval kinderen krijgen' trek ik niet meer. Nee; wij konden ooit een keer, nu meer dan 4 jaar gelden zwanger raken. En hebben daarna dus nooit meer een kind gekregen.
Hoe dan ook; ik heb inderdaad wel een fantastisch kind en ik geniet daar enorm van....
ik hoop dat jij er ook een gaat krijgen! succes ermee. - Hallo Sasje,
Bedankt voor je reactie. Genieten nu je 'nog' geen kindje het is helaas makkelijker gezegd dan gedaan. Ik heb al jaren (acht jaar) het idee van ik ben er klaar voor, maar niet juiste partner relatie etc. Nu wel, maar na meer dan twee jaar proberen, zonder enige resulaat, wordt genieten wel steeds moeilijker. Daarnaast wordt je ouder en tikt de klok door. Mijn zuugraad van mijn baarmoedermond is niet goed. Dit zorgt ervoor dat het sperma niet in de baarmoeder komt. Wat is de reden dat het bij jullie niet
lukt(e)?
Ik moet zeggen dat ik er wel makkelijker over praat dan een half jaar geleden. Wanneer ik er tone maar een woord over zei, kreeg ik al een brok in mijn keel.
Ik merk dat er mensen zijn die echt niet weten wat ze moeten zeggen. Ook vriendinnen die zwanger zijn en waar je bijna niets meer van hoort...Dat maakt het wel zwaar. Iedereen in mijn omgeving is daarnaast zwanger, heeft net een tweede gekregen etc. Soms krijg ik het gevoel dat ik er buiten sta. Maar er zijn gelukkig ook momenten dat dat gevoel er niet is.
Groetjes Anquote:sasje262 schreef op 23 mei 2009 @ 11:10:
hoi an
heel goed van je dat je het van je af probeert te schrijven.mij helpt dit enorm.
ook ik ben er naar mijn omgeving toe heel open in dat bij ons zwanger worden op de natuurlijke manier niet lukt en iedereen leeft enorm met ons mee.de meeste mensen snappen er geen bal van maar dat ze naar me luisteren en er over willen praten met mij vind ik heel fijn.ook op het forum ben ik enorm geholpen met al mn vragen en frustaties en heb er zelfs een paar vriendinnen aan overgehouden!!!
probeer positief te blijven en geniet van alles wat je nu nog kunt nu je "nog" geen kindje hebt want ooit komt het goed daar moet je in blijven geloven.
mag ik vragen wat de reden is dat jullie nog geen kinderen hebben??
heel veel succes de komende tijd
groetjes sasje - hai an
wij zijn ondertussen al bijna 3 jaar bezig waarvan al dik ander half jaar in mm.wij hebben 6 iui pogingen achter de rug zonder resultaat en ik ben 2 weken geleden voor het eerst op gtesprek geweest voor ivf waamee we waarschijnlijk na de zomer gaan beginnen.
de reden waarom wij niet zwanger worden is het zad van mn vriend dit is niet zo heel goed maar het zou moeten kunnenlukken om zwanger te worden.
in het begin staium van de de onderzoeken heb ik ook een kijkopperatie gehad en hierbij is toen een verstopte eileider doorgespoten.
ook bij mij in de omgeving is iedereen zwanger mijn zus heeft er 3!!en een hele goede vriendin vanmij is in jan bevallen van een dochter.ik had het gister er nog over met haar dat ik anderhalf jaar geleden had verteld dat wij toen al anderhalf jaar gestopt warenmet de pil en dat we nu in het zh liepen om zwanger te worden maar dat het nog niet echt lukte en dat zij er toen nog niet echt mee bezigwas terwijl zij nu wel een kind heeft en ik nog steeds niet!!!
zijn jullie al begonnen met behandelingen in het zh??
noumeid houd je taai
groetjes sasje - Hallo Sasje,
Enorm herkenbaar. Jij bent al een poos bezig zwanger te worden en andere zijn er nog niet mee bezig. Een jaar later hebben zij een kind en zit jij in het hele circus van het ziekenhuis. Oneerlijk is het dan. Maar aan de andere kant gun je het de ander ook van harte en kunnen gevoelens dan zo dubbel zijn. En dan wordt je daar weer boos over. Ik tenminste. Mijn broer is jonger dan mij en heeft nu al een kindje van een paar maanden. Toen zij vertelden dat ze zwanger waren. Heb ik een postje staan janken op de wc. En toen met een big smile weer heel blij voor ze zijn. Nu weten ze dat we er mee bezig zijn.
Als ik jou verhaal lees dan heb je ook een enorm zware weg al achter de kiezen. Hoe hou je het allemaal vol? Ik merk nu al dat het mijn leven beinvloed. Ik lach een stuk minder en ben minder vrolijk. Ik heb er ook nooit bij stilgestaan dat het zo lang allemaal kan duren. Voordat ook maar duidelijkwerd wat er nu aan de hand was, waren we al drie kwart jaar verder. Ik heb ook een kijkoperatie gehad. Alles zag er gelukkig goed uit.
Na de zomer begin je met IVF. De hele mallemolen weer in. Hoe kijk je tegen dat traject aan?
Wij mogen het nog drie maanden via de natuurlijke weg proberen door te gaan spoelen voor de daad. Daarna gaan wij weer de medische molen in en zullen ze overgaan tot IUI. Ik ga er dus eigenlijk al vanuit dat het niet lukt. Mijn menstruatie is ook wat onregelmatig...
Moet je nu wachten tot na de zomervakantie tot er iets gaat gebeuren? Of heb je nog afspraken in het ziekenhuis?
Zet hem op!
Anquote:sasje262 schreef op 07 juni 2009 @ 10:16:
hai an
wij zijn ondertussen al bijna 3 jaar bezig waarvan al dik ander half jaar in mm.wij hebben 6 iui pogingen achter de rug zonder resultaat en ik ben 2 weken geleden voor het eerst op gtesprek geweest voor ivf waamee we waarschijnlijk na de zomer gaan beginnen.
de reden waarom wij niet zwanger worden is het zad van mn vriend dit is niet zo heel goed maar het zou moeten kunnenlukken om zwanger te worden.
in het begin staium van de de onderzoeken heb ik ook een kijkopperatie gehad en hierbij is toen een verstopte eileider doorgespoten.
ook bij mij in de omgeving is iedereen zwanger mijn zus heeft er 3!!en een hele goede vriendin vanmij is in jan bevallen van een dochter.ik had het gister er nog over met haar dat ik anderhalf jaar geleden had verteld dat wij toen al anderhalf jaar gestopt warenmet de pil en dat we nu in het zh liepen om zwanger te worden maar dat het nog niet echt lukte en dat zij er toen nog niet echt mee bezigwas terwijl zij nu wel een kind heeft en ik nog steeds niet!!!
zijn jullie al begonnen met behandelingen in het zh??
noumeid houd je taai
groetjes sasje - hey an
ja het is niet niks allemaal maar ik probeer er gewoon positief over te blijven en heel veel leuke dingen te blijven doen.
in het begin toen ik nog niet bezig was met iui was het nog niet zo'n isiu voor moest altijd wel weer slikken als ik ongi was geworden maar ach dat ging zo weer over.maar toen we eenmaal aan iui waren begonnen!!je begint met een echo dan moet je 2 weken lang hormonen spuiten tussen door nog wat echo's en dan die vreselijke wachtweken.je weet wanneer je ongi moet worden dus je bent zo bang voor die dag en de uitslag!!en ja hoor daar waren de rode duivels weer de eerste 3 keren was de klap nog niet zo heel groot maar de laatste keren was het echt een hel!!!!
ikwas er ook eigenlijk klaar mee had geen vertrouwen meer in iui maar dacht ik wil er gewoon alles alles aan gedaan hebben lukt het dan echt nooit dan kan ik m er (met moeite) bij neerleggen dat we kinderloos blijven.
ja het beheerst je leven maar ik probeer er echt nog iets van te maken want anders trek je het op een gegeven moment echt niet meer!!!
as woe heb ik een belafspraak met de gyn over bloeduitspraken en dan zal ik wel weer meer horen.maar voorlopig geen zh bezoeken voor mij heb het wel even gehad alhoewel ik wel weer liever gister als vandaag wil beginnen met ivf!!
moet jij het nu 3 maanden zelf proberen na de kijkopperatie??wij moesten dat toen eigenlijk ook maar wij hebben toen gezegd dat we daar geen trek meer in hadden na de hsg.kijkopperatie en twee negatieve samenleveingstests!!! dus zijn we begonnen met iui.
ik hoop echt dat je dit allemaal niet mee hoft te maken wat ik al mee heb gemaakt dus flink klussen de komende maanden op naar een positieve test!!!
succes ermee
sasje - Hallo Sasje,
Las ik nou ergens dat je zwanger bent? Dat is toch wel heel goed nieuws als ik dat goed heb.
Anquote:sasje262 schreef op 08 juni 2009 @ 09:29:
hey an
ja het is niet niks allemaal maar ik probeer er gewoon positief over te blijven en heel veel leuke dingen te blijven doen.
in het begin toen ik nog niet bezig was met iui was het nog niet zo'n isiu voor moest altijd wel weer slikken als ik ongi was geworden maar ach dat ging zo weer over.maar toen we eenmaal aan iui waren begonnen!!je begint met een echo dan moet je 2 weken lang hormonen spuiten tussen door nog wat echo's en dan die vreselijke wachtweken.je weet wanneer je ongi moet worden dus je bent zo bang voor die dag en de uitslag!!en ja hoor daar waren de rode duivels weer de eerste 3 keren was de klap nog niet zo heel groot maar de laatste keren was het echt een hel!!!!
ikwas er ook eigenlijk klaar mee had geen vertrouwen meer in iui maar dacht ik wil er gewoon alles alles aan gedaan hebben lukt het dan echt nooit dan kan ik m er (met moeite) bij neerleggen dat we kinderloos blijven.
ja het beheerst je leven maar ik probeer er echt nog iets van te maken want anders trek je het op een gegeven moment echt niet meer!!!
as woe heb ik een belafspraak met de gyn over bloeduitspraken en dan zal ik wel weer meer horen.maar voorlopig geen zh bezoeken voor mij heb het wel even gehad alhoewel ik wel weer liever gister als vandaag wil beginnen met ivf!!
moet jij het nu 3 maanden zelf proberen na de kijkopperatie??wij moesten dat toen eigenlijk ook maar wij hebben toen gezegd dat we daar geen trek meer in hadden na de hsg.kijkopperatie en twee negatieve samenleveingstests!!! dus zijn we begonnen met iui.
ik hoop echt dat je dit allemaal niet mee hoft te maken wat ik al mee heb gemaakt dus flink klussen de komende maanden op naar een positieve test!!!
succes ermee
sasje - Weet je waar ik zo kwaad om kan worden?
De reactie:
Je moet het loslaten, dan zal je zien dat je ineens wel zwanger wordt. Tuurlijk!!! denk vooral niet aan een roze olifant! ik wil verdorie kinderen! alles is er klaar voor, ik, mijn man, ons huis, ons leven. En iedereen om me heen heeft "het blijkbaar los weten te laten" want de buiken om me heen groeien nog harder dan mijn ergernis aankan. (inmiddels 11 geboortes of aankomende geboortes, in 1 maand)
Ik hoop dat wij elkaar hier kunnen steunen, mijn steun heb je. Ik gun iedereen een wonder, zeker de mensen hier...
Liefs!
Dit bericht is op verzoek van de gebruiker verwijderd door de redactie.
Dit onderwerp heeft 12 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 27-11-2009 18:23. \t\t
Moeilijk zwanger worden en reacties van je omgeving
Club Chat
Openbare berichten
Wie doet wat
- Liesbeth_DR heeft een forum onderwerp geplaatst in Zwanger worden lukt niet24-05-2012 | 22:17
- leentje87 heeft gereageerd op een blog in Zwanger worden lukt niet22-05-2012 | 14:17
- Martini heeft gereageerd op een forum onderwerp in Zwanger worden lukt niet21-05-2012 | 09:29
- Dibboest heeft een blog geschreven in Zwanger worden lukt niet03-05-2012 | 23:02
- wensouders heeft een forum onderwerp geplaatst in Zwanger worden lukt niet01-05-2012 | 10:00
- asjera heeft gereageerd op een forum onderwerp in Zwanger worden lukt niet26-04-2012 | 10:21
- Hopeful Wishes heeft gereageerd op een forum onderwerp in Zwanger worden lukt niet24-04-2012 | 09:34
- marl heeft gereageerd op een forum onderwerp in Zwanger worden lukt niet23-04-2012 | 12:47
- sonja28 heeft gereageerd op een forum onderwerp in Zwanger worden lukt niet23-04-2012 | 12:30
- asjera heeft gereageerd op een forum onderwerp in Zwanger worden lukt niet13-04-2012 | 10:55
Wie hier?
Er is niemand online!
