- | 10-11-2011 | 12:34
- | 14-09-2010 | 12:39
- | 25-08-2010 | 10:03
- | 23-07-2010 | 20:40
- | 28-06-2010 | 16:20
- | 28-06-2010 | 16:20

Vragen en tips van moeders
Vragen en tips van en vóór moeders. Praat mee.
- Beheerder: Fleurtjeismama
- Thema's en emoties: mamas kinderen, bezorgd
Met...
- 168 volgers
- 21 blogs
- 44 onderwerpen
- 4 foto's
- Meest gelezen (11.248x) wanneer gaat je kind over naar een GROOT bed?
- Meeste reacties (46) Stoere meisjesnaam gezocht!
Dit onderwerp heeft 4 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 16-05-2010 13:08. \t\t
Kind van 16 maanden huilt zich 's avonds altijd in slaap
- Mijn zoontje van 16 mnd huilt zich vanaf dag 1 bijna elk avond in slaap (huilt precies 35 min). Ook al is hij heel erg moe. Ik had toch echt bedacht dat het inmiddels over zou zijn. 's morgens is hij om 5.30u wakker en hij gaat 's avonds pas laat naar bed. (20.30u) Dit vind ik te laat. We laten hem bijna altijd huilen, maar hebben al vanalles geprobeerd en dagen achter elkaar.
- Niet laten huilen
- Wel laten huilen
- Middagslaapje eraf halen, inkorten
- Eerder naar bed
- Op een vast tijdstip naar bed
Gr Vis- Print deze pagina
4 reacties op onderwerp
- Hoi Vis,
wat bedoel je met "wel laten huilen"? Ga je dan gewoon zijn kamertje uit of hoe doe je dat? Toen mijn zoontje 16 mnd was bleef ik gewoon naast zijn bedje zitten, soms zijn handje vasthouden. Eigenlijk hadden we toen ook een 1-persoonsbed op zijn kamertje nog staan, daar ging ik op liggen. Dan snapte hij dat mama ook ging slapen Soms duurde het 15 min., soms 45 minuten. Nu is hij 3 jaar oud, ik zit nog steeds op zijn kamer 5-7 minuten, we praten heel even of ik lees een kort verhaaltje voor en dan zeg ik dat ik nog terug kom om hem een kusje te geven. Dat doe ik ook over minuut of 10 (maar dan slaapt hij al). Ook heeft hij vanaf ong. 14 maanden een knuffel (konijntje). Die moet altijd mee naar bed. Ik zeg altijd dat konijn gaat ook slapen. We benoemen verder (ook sinds hij ong 12-14 maanden is) alle dinges en dieren die gaan slapen (gewoon in heel rustige stem herhalen iets als "nijn gaat ook slapen, vosje gaat ook slapen, koetjes gaan ook slapen ets...autotjes slapen, busje slaapt..bla bla bla..poesje slaapt..en jij gaat nu ook slapen...)Meestal word hij er heel rustig van. Speen wilde hij nooit (helaas :)
Bij mijn oudste zoon werkte op dit leeftijd ook gewoon in zijn kamertje laten zitten en geduldig wachten dat hij in slaap valt... - Ja, ik denk dat dat misschien ook wel helpt, bij hem gaan liggen. Maar ik wil eigenlijk liever dat hij leert zelf in slaap te vallen. Knuffels is hij nooit gevoelig voor geweest, maar de afgelopen 2 dagen valt hij in slaap met meneer giraf!!! Ik hoop zo dat dit de oplossing is.
Laten huilen, bedoel ik: Hem naar bed brengen, ritueel met lampje aanzetten, knuffels welterusten zeggen, speen geven, aai over de bol, kus en muziekje aan. Dan zeg ik welterusten en ga weg. Als het muziekje opgehouden is begint hij meestal met huilen.
Ik heb periodes gehad dat ik dan meteen terug ging om het te troosten en dan nog een knuffel enz en dan ging het daarna goed, maar na een weekje kent hij dat wel en laat je 5/6 keer terug komen en dan lieten we hem weer een periode huilen nadat ik verteld heb dat ik niet meer terugkom en dat mama ook gaat slapen.
Bedankt voor je reactie
Gr Vis - Hoi Vis,
Ik weet het een beetje laat.... Mijn dochter had er ook nog al een handje van om mij terug te laten komen zo'n 5 a 6 keer.... Nu is het zo ik kom 1x terug... ik geef haar een knuffel, en zeg dat dit de laatste keer is dat ik terug kom... Wel rustig en vriendelijk... ik ben niet boos dus...
Maar misschien heeft die kleine van jou het besef dat hij alleen is in z'n kamertje... dat is best wel een beetje eng voor zo'n dreumes... Misschien geeft het lichtje wel enge schaduwen... misschien in in jou ogen maar wel in die van hem... Ik had namelijk een luiertas hangen in mijn dochter haar kamer... en door het licht wat er opviel van het slaap lampje... zag tie er heel anders uit dan overdag.... die heb ik weggehaald... en mevrouw sliep als een roos.... tis een tip! - hallo,
ik heb 3 kids, en ik heb ze alle 3 gewoon laten huilen, als je weet dat dit elke avond zo is dan is dit zijn manier van inslaap vallen, de ene draait 10 keer, de ander vertelt zichzelf in slaap, dit is dan jouw kindje's manier, mijn jongste dochtertje is nu 2 en was ook vanaf dag 1 een huilende inslaper en steevast iedere ochtend om 5 uur wakker, dit hoorde bij haar, er was niks aan de hand, dus voor ons geen rede om te gaan kijken, als we wel gingen kijken werd het paniek, eigelijk was ze al half in slaap als ze nog aan het huilen was, middagslaapje doet ze nu nog steeds
we merkte wel dat als ze last had van tandjes dat ze dan iets harder huilde, maar ook dan niet langer dan een half uurtje. de andere 2 kids hebben weer hun eige maniertjes gehad, zelfs ons zoontje die nu 3,5 is, was een echte huilbaby, die heeft 5 tot 6 maanden lang bij elkaar opgeteld 21 uur per dag gehuild, hij was steeds maar 5 minuutjes stil tussendoor, ook hem hebben we moeten laten huilen, alleen op zijn kamertje en alleen de normale momenten zoals bij elke baby uit bedje, gewoon wandelen etc, als we hem prikkels gaven bv door hem te blijven troosten werd het alleen maar erger klinkt heel hard maar het heeft wel gewerkt.
succes, als je nog een vraag hebt over mijn antwoord dan hoor ik wel
groetjes elfie
ps teveel druk maken en denken dat je fout bezig bent is niet nodig, je weet toch dat het iedere dag zo gaat dus dit is jullie ritme, als je nu iets gaat aanpakken erin dan maak je je kindje van streek , jullie doen het goed zo , het is niet leuk natuurlijk, maar het komt wel goed hoor
Dit onderwerp heeft 4 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 16-05-2010 13:08. \t\t
Kind van 16 maanden huilt zich 's avonds altijd in slaap
Club Chat
Openbare berichten
Wie doet wat
- FleurB6 heeft een forum onderwerp geplaatst in Vragen en tips van moeders22-03-2012 | 21:28
- mammavan3 heeft gereageerd op een forum onderwerp in Vragen en tips van moeders10-11-2011 | 12:32
- Jerjoy heeft gereageerd op een blog in Vragen en tips van moeders04-10-2011 | 12:56
- Jerjoy heeft gereageerd op een blog in Vragen en tips van moeders04-10-2011 | 12:53
- mamanina25 heeft gereageerd op een blog in Vragen en tips van moeders29-08-2011 | 22:33
- williew heeft een blog geschreven in Vragen en tips van moeders19-08-2011 | 13:47
- HazyJanes heeft gereageerd op een blog in Vragen en tips van moeders30-07-2011 | 12:39
- Anna20 heeft gereageerd op een forum onderwerp in Vragen en tips van moeders10-07-2011 | 18:56
- Anna20 heeft gereageerd op een blog in Vragen en tips van moeders10-07-2011 | 18:54
- DC905 heeft gereageerd op een forum onderwerp in Vragen en tips van moeders10-07-2011 | 18:15
Wie hier?
Er is niemand online!
