- | 09-05-2012 | 23:48
- | 22-01-2012 | 11:56
- | 04-09-2009 | 19:14
- | 26-03-2009 | 20:04
- | 26-03-2009 | 20:02

Spelletjes
Deze club staat in het teken van de leukste spellen en games: van ouderwetse puzzels tot de nieuwste computer spellen. Deel ze met ons! Welke must-have heb jij gespot?
- Beheerder: Redactie Flair
- Thema's en emoties: flair, vrolijk
Met...
- 54 volgers
- 22 blogs
- 11 onderwerpen
- 1 foto
- Meest gelezen (212.491x) Spel: beantwoord de vraag van je voorganger
- Meeste reacties (5.893) Spel: beantwoord de vraag van je voorganger
Dit onderwerp heeft 2 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 18-11-2009 21:58. \t\t
De Kolonisten van de Lage Landen
Ik ben bepaald geen spelletjesfanaat. Maar dit spel wilde ik graag voor jullie testen. Het is namelijk een nieuwe variant op een van de weinige spellen die mijn spel-werend hartje hebben weten te veroveren: De Kolonisten van Catan.Hoewel ik elke vorm van strategisch inzicht mis en mijn schoonfamilie, tegen wie ik het altijd moet opnemen, zich juist kan beroepen op jaren van training en een goed ontwikkelde strategie, blijf ik het spannend vinden: misschien dat ik, heel toevallig, een keer niet als allerlaagste eindig?
Bij Kolonisten van Catan is het de bedoeling zo snel mogelijk meer dan 12 punten te halen door dorpen, steden en wegen te bouwen met behulp van grondstoffen. Die grondstoffen vergaar je wanneer de juiste getallen gegooid worden. Bij elk getal hoort namelijk een grondstof en als jij nou net je dorpje bij dat getal hebt staan, krijg je dus meer grondstoffen, waarmee je weer kunt bouwen.
Dit spel, De Kolonisten van de Lage Landen, verschilt in de essentie niet veel van het origineel, maar heeft wat leuke toevoegingen. Ook zijn een aantal dingen juist weggelaten. Zo bestond het speelbord van Kolonisten van Catan uit allemaal kleine kaartjes met grondstoffen die je zelf aan elkaar moest leggen. En ook de kaartjes met getallen kon je zelf een plekje geven op het zo ontstane bord.
Bij deze nieuwe uitvoering heb je te maken met een vast speelbord, met vaste getallen. Voor de beginners is dat leuk, het spel vergt minder tijd om op te zetten en blijft zo redelijk basic. Voor de gevorderden, zoals mijn schoonfamilie, is het juist een flinke stap terug. Zij hebben namelijk de gewoonte om de kaart iedere keer weer te veranderen, voor de nodige variatie. Ook vinden ze het spannend om bijvoorbeeld voor aanvang van het spel de getallen op hun kop neer te leggen, zodat je blind moet kiezen waar je je eerste dorpjes neerzet.
Ook uit andere aanpassingen maak ik op dat dit spel waarschijnlijk geschikter is voor beginners dan voor die hard Kolonistenfans. Zo is het aantal punten dat je moet halen om te winnen gedaald van 12 naar 10, waardoor de speelduur aanzienlijk verkort wordt. Bovendien is dit spel door het vaste bord slechts geschikt voor drie tot vijf spelers, terwijl het oorspronkelijke speelbord met alle losse onderdelen heel veel ruimte laat voor eigen variatie en verpersoonlijking van het spel. Vrienden hebben bijvoorbeeld een aantal tweedehands spellen opgekocht, de dorpen en steden overgespoten in een andere kleur en de bord-onderdelen toegevoegd aan het origineel. Op die manier hebben ze een speelbord gecreëerd waarmee je tien man met gemak een hele dag zoet kunt houden.
Dit soort variaties zijn met het nieuwe spel niet mogelijk. Wel zijn er andere speelmogelijkheden toegevoegd. Zo kun je nu ook monumenten plaatsen in plaats van dorpen en kun je extra punten halen door aan viswateren te bouwen in plaats van in grondstofrijke gebieden.
Dit spel is daarom, mede dankzij de vereenvoudigde spelregels, een ontzettend leuke manier om kennis te maken met De Kolonisten van Catan.
En het is ook weer niet té simpel. Ik eindigde nog steeds als laatste...
De Kolonisten van de Lage Landen
¤ 39,95
WIN!
Wij geven dit spel 5x weg (actie loopt t/m 1 december)Wees trouw aan jezelf- Print deze pagina
2 reacties op blog
- Het lijkt mij wel fijn dat je het spel sneller speelt en dat het eenvoudiger wordt. Kun je het toch vaker spelen lijkt me.
- Deze zou ik best eens willen spelen!
Dit onderwerp heeft 2 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 18-11-2009 21:58. \t\t
De Kolonisten van de Lage Landen
Club Chat
Openbare berichten
Wie doet wat
- smulsmurfje heeft gereageerd op een forum onderwerp in Spelletjes21-05-2012 | 23:59
- Josje1979 heeft een forum onderwerp geplaatst in Spelletjes09-05-2012 | 20:16
- Josje1979 heeft een forum onderwerp geplaatst in Spelletjes09-05-2012 | 20:11
- Josje1979 heeft een forum onderwerp geplaatst in Spelletjes09-05-2012 | 20:01
- Pegg89 heeft gereageerd op een forum onderwerp in Spelletjes07-05-2012 | 01:03
- better sweet heeft gereageerd op een forum onderwerp in Spelletjes20-02-2012 | 10:52
- smulsmurfje heeft gereageerd op een forum onderwerp in Spelletjes18-02-2012 | 22:52
- better sweet heeft gereageerd op een forum onderwerp in Spelletjes08-02-2012 | 10:49
- smulsmurfje heeft gereageerd op een forum onderwerp in Spelletjes02-02-2012 | 23:47
- better sweet heeft gereageerd op een forum onderwerp in Spelletjes01-02-2012 | 11:36
Wie hier?
Er is niemand online!