- Joyce_en _Taylor roept“Kan iemand mij helpen? ik zoek een website die in het trouwnummer stond. het gaat om die van het volkswagen busje die je kunt huren voor je trouwen..” | 24-04-2011 | 17:34
- gebruiker_verwijderd_658 roept“Dat kun je niet instellen, ook mensen die zich niet hebben aangemeld kunnen berichten achterlaten, het forum is zo open als mogelijk. Enige manier is in de titel zetten dat er een Ledenstop is en dat hebben we gedaan.” | 05-10-2009 | 12:10
- Avre roept“Blijkbaar kunnen zich toch nog steeds nieuwe mensen aanmelden terwijl er een ledenstop op dit topic is geplaatst. Wie weet hoe dit zit?” | 04-10-2009 | 12:48
- Belle roept“Het chatten heb ik nog niet helemaal onder de knie geloof ik!” | 11-09-2009 | 11:23
- Belle roept“Snoopy, het is gelukt, bedankt!” | 06-09-2009 | 10:42
- Belle roept“Bedankt Snoopy, het is gelukt!” | 05-09-2009 | 19:28
- gebruiker_verwijderd_658 roept“Belle, de tekst onder onze berichtjes kun je in je profiel instellen, bij handtekening.” | 05-09-2009 | 08:18
- Belle roept“Sorry, ben nog maar een beginner: hoe maak je die tekst die onder jullie berichtjes staat met je geschiedenis en actuele situatie?? Kan iemand mij dat vertellen?” | 04-09-2009 | 13:53
- gebruiker_verwijderd_658 roept“Hoi Mimi, ik blijk toch onderwerpen te kunnen verwijderen, dus hij is weg hoor! Groetjes, snoopy” | 21-04-2009 | 20:16
- gebruiker_verwijderd_658 roept“Hee mimi, nee dat kan ik niet, dat moet je zelf aanvragen bij de flairredactie in het onderwerp Help.” | 17-04-2009 | 07:48
Met...
- 111 volgers
- 13 blogs
- 19 onderwerpen
- 1 foto
- Meest gelezen (232.557x) nu aan de hormoonkuur voor ICSI en IVF
- Meeste reacties (3.837) nu aan de hormoonkuur voor ICSI en IVF
Dit onderwerp heeft 14 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 05-03-2012 14:07. \t\t
PGD/ IVF, wij starten in augustus/ september, wie ook???????
- Hallo allemaal!
Ik ben dus Nikje en ik ben 27 jaar.
In augustus hoop ik te beginnen met de hormoonkuur voor de IVF. Alle vooronderzoeken hebben inmiddels plaats gevonden, en we hebben groen licht !
Ik vind dit erg spannend, en ik zou het fijn vinden als ik mijn ervaringen (en onzekerheden!) kan delen met meiden die in dezelfde fase zitten! Heb met veel forums rondom IVF meegelezen, maar de mensen daar kennen elkaar al zo goed en zijn al in een verder stadium. Ik ben benieuwd of er andere meiden zijn die dit ook ervaren en met mij een nieuw forum op willen starten!
Oja, wij zitten in een PGD traject. Dit houdt in dat ze in mijn geval alleen vrouwelijke embreyo's terugplaatsen, omdat ik draagster ben van een ernstige erfelijke aandoening (hemofilie) die alleen bij mannen voorkomt.
Ik hoop snel van jullie te horen!- Print deze pagina
14 reacties op onderwerp
- Hey Nikje,
Ik ben Natascha, 26 jaar en ik zit nu midden in mijn 3e pgd/icsi behandeling.
Ik heb altijd hetzelfde "probleem" dat wanneer ik op een forum kom iedereen elkaar al zo goed kent,
dat ik eigenlijk alleen mee lees.
Wij zitten in het pgd traject omdat mijn man een ernstige erfelijke ziekte heeft.
Wij lopen in Utrecht. Jullie ook? Of Maastricht of Groningen?
Ik ben hier op flaironline niet zo bekend, dus weet niet of je inmiddels al wat gestart bent?
Maar zag je berichtje, dus wilde wel ff reageren.
Nou... wie weet hoor ik nog van je!
Groetjes Natas - Hai Natascha!
Leuk dat je reageert! Hier wordt inderdaad niet veel gereageerd, dus ik ben inmiddels ook aan het "kletsen" op een ander forum (viva).
Wij lopen in Maastricht, omdat alle ziekenhuizen ver van onze woonplaats afliggen. We hadden een goed gevoel bij de doktoren in Maastricht, en omdat een deel van de behandeling toch daar plaats vindt, maar voor Maastricht gekozen.
Hoe ver ben je in de 3e behandeling? Hebben jullie al kindjes of is het 2x niet gelukt?
En mag ik vragen welke aandoening jouw man heeft? Selecteren ze bij jullie op aandoening of geslacht?
Nou dat zijn al heel wat vragen!
Groetjes Nikje - Hoi Nikje en Natascha.
Ik ben ook draagster van hemofilie. Ben net bevallen van een gezonde zoon. Ik ben op de normale manier zwanger geworden (onverwacht), we hebben hem laten testen op hemofilie dmv een vlokkentest.
De volgende zwangerschap wil ik ook via PGD laten gaan. Ik zou met jullie daar graag over praten.
Groetjes Wendy - Hai Wendy,
gefeliciteerd met de geboorte van jouw zoon! En wat een goed nieuws dat hij gezond is zeg!
Dan hebben jullie zeker ook een spannende tijd gehad?
Wist je voor jouw zwangerschap al dat je draagster bent?
Gezellig dat je mee komt kletsen! - Ik ben hier al met een aantal meiden gestart:
http://forum.viva.nl/foru ... %5Bsource%5D=rss#m3637436
Ook nog maar net hoor!
Maar we kunnen natuurlijk ook hier verder blijven " forummen"
Nu lekker aan de pizza :) - Hey Nikje
Wij hebben nog geen kinderen. Vorig jaar september zijn we gestart met de eerste pgd/icsi behandeling. Toen is er 1 goede embryo terug geplaatst, maar helaas geen zwangerschap. Maart dit jaar de 2e behandeling. Geen embryo om terug te plaatsen. Dit was erg moeilijk. En nu moet ik morgen voor de 5e echo controle voor de 3e pgd/icsi behandeling. Eiblaasjes groeien erg langzaam. (Terwijl het de eerste keer mega snel ging, en ik overstimulatie had) en ik hoop toch echt dat de bahandeling niet stop gezet hoeft te worden en er na het weekend genoeg grote eiblaasjes zijn voor een punctie.
Mijn man is gendragen van de ziekte van Huntington. De embryo's worden dus onderzocht op deze ziekte.
Maar jullie gaan naar Maasticht. Zijn wij ook geweest voor de intake enzo. Maar is voor ons ruim 2 uur rijden, en Utrecht staan we (zonder file) in 25 minuten. Dat is dus goed te doen!
Maar jullie starten in augustus? Datum al bekend? Erg spannend! Eerste behandeling toch?
En hoi Wendy!
Van harte gefeliciteerd met jullie zoon! Dat moet inderdaad een super spannende periode zijn geweest! Vlokkentest gebeurt bij hoeveel weken? En lang moeten wachten op de uitslag? Killing lijkt me!!! Hoe oud is jullie zoon nu?
Groetjes Natascha - Wat balen dat de eerste 2 pogingen zo gelopen zijn zeg! Jullie hebben dus ook al een zware tijd achter de rug... Zijn de behandelingen jullie meegevallen?
Morgen dus 5e echo al, en hopelijk snel de punctie...je bent dus al mooi een eind op weg! Ik hoop dat je morgen een goede uitslag krijgt, spannend!
Is dit nu de laatste poging die ze gaan vergoeden? :(
Ik hoopte op het moment dat ik het forum starte dat ik in augustus zou kunnen starten, maar dat was een beetje voorbarig blijkt achteraf. Ik ga 28 september beginnen met de hormoonkuur en ongeveer een maand later de punctie en hopelijk een terugplaatsing.
Bij ons worden alleen meisjes terug geplaatst...
Wij gaan inderdaad naar Maastricht. Utrecht en Groningen zijn allebei een kleine 2 uur weg, en Maastricht 3 uur
Ze adviseren bij afstanden langer dan 1,5 uur toch om rond de punctie een hotelletje oid te boeken ivm rust en geen file-stress. Dan maar een hotelletje in het mooie Limburg ;) Ach ik had een goed gevoel bij de artsen daaren ik vind het stiekem wel een raar idee dat het bevruchte eitje per koerier heel NL door crosst haha. Maar als het dichterbij had gekund had ik het gedaan hoor!
Het is nu ook wel heel lastig met het werk, moet echt een hele dag vrij als ik naar het zk moet. - Hey,
Ik snap dat wanneer alle drie de ziekenhuizen zo ver weg zijn, de keuze meer van je gevoel af gaat hangen. Wij hebben inderdaad qua reistijd enzo totaal geen stress op deze manier.
En ik dacht eerst ook dat het dan de bedoeling was dat de embryo's via koerier naar Maastricht gingen, maar dit blijkt toch iets anders te gaan.
De eicellen worden gewoon in Utrecht bevrucht met het zaad van mijn man. De embryo's die dan ontstaan en onderzocht kunnen worden blijven ook lekker in Utrecht. Alleen de ene cel die ze er uit halen gaat per koerier naar Maastricht. Deze onderzoeken ze daar. Vervolgens geven ze aan Utrecht door welke embryo "goed' is en welke niet. Dat vond ik ook een veel prettiger idee!
Maar wij hebben al een behoorlijk zware tijd achter de rug inderdaad. Ik dacht er allemaal heel nuchter in te stappen, maar dat blijkt toch wel iets moelijker te zijn wanneer je lichaam volgepompt is met hormonen. Natuurlijk weet je allemaal waar je het voor doet, maar toch...
Ik heb inmiddels op het forum van viva ook een bericht achter gelaten, dus kunnen daar evt ook verder gaan hoor!
De behandelingen zijn me mee en tegen gevallen. De punctie is voor mij heel erg zwaar. Maar dat is gewoon voor iedereen heel anders. Het spuiten enzo een makkie. Ik heb dan het idee dat ik actief bezig ben. De impact van de hormonen is me wel tegen gevallen. Ik dacht voor de eerste behandeling: dat doe ik ff! Maar daar kwam ik wel op terug. De wachtweken heb ik ook nog maar 1 keer mee gemaakt en dat is slopend! Ik ben toen alleen niet tot een test gekomen, want werd na 1,5 week weer ongesteld.
Ik hoop ondanks dat het zwaar is, deze keer toch wel weer zo ver te komen...![[:S]](http://www.flaironline.nl/smileys/emotion-7.gif)
Maar jammer dat je toch pas later mag starten. Duurt allemaal erg lang hoor! Tussen de eerste en tweede behandeling zaten vier maanden. Dat was echt heel lang! Maar je hebt weinig keuze. Zorgen dat je lekker bezig blijft!
(en af en toe van je af schrijven is ook erg fijn!
)
Groetjes Natas - Ja laten we verder gaan op Viva als jij dat ook ok vindt, hebben we al mooi een paar meiden bij elkaar die allemaal in dezelfde situatie zitten!
Nogmaals (3e x haha) succes bij de echo morgen, laat je het weten?
Wendy, je bent ook van harte welkom op het andere forum!! - Hey
Ik lees zo bij jullie allebei dat het nogal een zware 'behandeling' is. Wat vervelend zeg!
Ik vind het een beetje moeilijk om er helemaal over mee te praten omdat ik (nog) niet goed weet hoe het allemaal in zijn werk gaat, dus niet dat jullie denken van huh wat reageert ze raar/niet.
Ik wist trouwens ook niet beter dat de PGD alleen in Maastricht gedaan wordt (is me verteld in Utrecht waar wij wel de vlokkentest en geslachtsbepaling hebben laten doen)
Hebben jullie ook lang op een wachtlijst moeten staan voor je aan de slag kon met hormonenkuur?
Ik wist wel al voor ik zwanger werd dat ik draagster ben(mijn vader heeft hemofilieA) Ik ben alleen onverwacht zwanger geworden, wat dus al erg schrikken was. We zijn direct naar Utrecht geweest om daar echt vast te stellen dat ik inderdaad zwanger was. Dat was met 6 weken, met 9 weken hebben ze een geslachtsbepaling gedaan, dmv DNA onderzoek bij mij en mijn man. Daar hebben we ongeveer een paar dagen op moeten wachten. Met 12 weken zwangerschap konden ze pas een vlokkentest doen. Daar hebben we en week op moeten wachten. Dat duurt dan erg lang!! Maar gelukkig kregen we erg goed nieuws. Kan het jullie alleen niet aanraden om het zo te doen.
Ik wens jullie heel veel sterkte!! En ik kijk even op het andere forum.
Groetjes Wendy - Hey Wendy,
De behandelingen vallen niet mee inderdaad. Wat je mee hebt gemaakt bij je zwangerschap klinkt ook heel heftig. Kan je zeggen wat jullie keuze zou zijn geweest als de uitslag niet goed had geweest? En hoe groot was die kans? Ivf lijkt een veel makkelijkere en snellere oplossing, wat zo kan zijn als het bijvoorbeeld in 1 keer mee zit (wat ik voor iedereen hoop) maar ik ben nu met de derde behandeling bezig en al ruim een jaar verder, en ook dat valt allemaal niet mee. Het speelt ook behoorlijk met je emoties...
Maar goed. Wij hebben bewust voor deze weg gekozen, ook al is het niet de makkelijkste... En ik sta daar nog steeds achter. Na deze poging ben ik klaar... Weet en wil er nog niet aan denken hoe het dan verder kan/moet...
Maar PGD is begonnen in Maastricht. Nu is het ook in Utrecht en Groningen. Wij wonen 25 minuten van Utrecht vandaan, dus dat is heel fijn! De ivf zelf is in Utrecht. Zelf dus niet meer naar Maastricht
Na de eicelpunctie bevruchten ze de eicellen. De goede embryo's krijgen een biopsie. Deze cel die er uit is gehaald gaat per koerier naar Maastricht waar ze hem onderzoeken. Dan geven ze aan Utrecht door welke embyro "goed" is en dus terug geplaatst kan worden.
Dus je kan gewoon naar Utrecht! Alleen de vooronderzoeken en intake zijn in Maastricht.
Het inplannen van de behandeling duurt wel ff is mijn ervaring. Er zijn maar een paar PGD plekken per maand, dus bij ons duurde het de eerste keer een maand of 4, de 2e keer ook, en de laatste keer kwam er een plekje vrij, dus waren we na 3 maanden weer ingepland. Maar dan spuit je wel ruim 3 weken voordat je ook echt naar het ziekenhuis gaat voor echo's enzo.
Maar ik ben nu meegegaan naar het viva forum. Anders kom je daar ook mee schrijven?
Groetjes Natas - Wendy, oef ik kan me voorstellen dat dat dubbel schrikken was, zo'n ongeplande zwangerschap!
Heeft jouw vader ook hemofilie? Of hebben andere familieleden de aandoening?
En heb jijzelf ook een verminderde stolling?
Het geeft niet dat jij nu nog niet bezig bent met de behandeling. Ik kan me voorstellen dat je wel veel vragen/ twijfels hebt die je juist nu niet kan stellen omdat je nog niet onder behandeling staat.
Maar alleen lezen of meekletsen over andere onderwerpen mag natuurlijk ook!
Zie je (tzt) bij viva?
Liefs!
Hoi,
Voor een IKON radiodocumentaire zou ik graag in contact komen met vrouwen die naar Brussel (of een ander buitenland) zijn afgereisd voor PGD (embryoselectie), omdat de Nederlandse wet niet toestaat de behandeling hier te doen. Je kunt hierbij denken daan embryoselectie om hetzelfde HLA-type (stamceltype) te krijgen als een oudere zieke broer of zus, om zo via stamceltransplantatie bij te dragen aan de genezing van deze broer of zus. Je spreekt dan van zogenaamde 'savious siblings'.
Je zou me ontzettend helpen met tips, of ingangen om met mensen in contact te komen die dit traject zijn aangegaan - of van plan zijn aan te gaan.
Rechtstreeks mailen kan natuurlijk ook via deanderewereld@ikon.nl
Ik wacht af!
Groet, Susan (IKON radio)- hoi ik ben sonja en ik ben 35jaar,ja eerste keer dat wij gaan meginnen met ivf behandeling pgd dez maand erg spannend allemaal vooral als je onzaker bent og het wel gaat lukken..
Wij gaan deze behandelingen dien in Maastricht..
Ik zier er wel tegen op om te prikken valt het mee?en hoe je daar bij voelt spanning bij mij loopt erg op maar goed we wachten maar af en meer kunnen we ook niet doen..hebben jullie nog tips?kan ik zeker goed gebruiken...
Dit onderwerp heeft 14 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 05-03-2012 14:07. \t\t
PGD/ IVF, wij starten in augustus/ september, wie ook???????
Club Chat
Openbare berichten
- | 24-04-2011 | 17:34
- | 05-10-2009 | 12:10
- | 04-10-2009 | 12:48
- | 11-09-2009 | 11:23
- | 06-09-2009 | 10:42
- | 05-09-2009 | 19:28
- | 05-09-2009 | 08:18
- | 04-09-2009 | 13:53
- | 21-04-2009 | 20:16
- | 17-04-2009 | 07:48
Wie doet wat
- lebosc heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF24-05-2012 | 17:44
- angel84 heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF24-05-2012 | 17:30
- Moontje25 heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF24-05-2012 | 17:07
- suuss heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF24-05-2012 | 16:44
- ayla heeft gereageerd op een blog in ICSI en IVF24-05-2012 | 14:26
- lebosc heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF23-05-2012 | 22:32
- Moontje25 heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF23-05-2012 | 21:21
- Appeltjeeitje25 heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF23-05-2012 | 13:24
- suuss heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF22-05-2012 | 10:49
- angel84 heeft gereageerd op een forum onderwerp in ICSI en IVF21-05-2012 | 17:31
