
Flair Fund
Het Flair Fund is een onafhankelijk fonds waaruit elke maand ¤ 1000,- wordt geschonken aan een project, organisatie of goed doel dat is voorgedragen door een Flair-lezeres. In deze club kun je de goede doelen die aan bod zijn gekomen teruglezen.
- Beheerder: Redactie Flair
- Thema's en emoties: flair, ambitieus
Met...
- 25 volgers
- 11 blogs
- 1 onderwerp
- 0 foto's
Dit onderwerp heeft nog geen reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDit onderwerp is geplaatst op 23-11-2009 11:02. \t\t
‘Veel meisjes hebben geen toekomst in Senegal’
Evelyne Kleikers (36) nam onbetaald verlof en vertrok voor twee maanden naar Senegal. Daar zag ze hoe hard de vrouwen op het platteland moeten werken. Evelyne richtte Stichting Diouma Senegal op.Evelyne: “Vanuit mijn gestructureerde leventje in Nederland kwam ik in 2005 als vrijwilliger in een voor mij heel nieuwe wereld terecht. Ik werkte in Nederland als marketingcoördinator en wilde een paar maanden eens iets totaal anders doen. Afrika heeft me altijd getrokken en ik hoorde dat Senegal heel mooi moest zijn. De andere taal, cultuur, gerechten en relaxte manier van leven in Senegal maakten grote indruk op me. Ik vond het bijzonder om te zien dat ondanks dat Senegal behoort tot een van de armste landen van de wereld, de mensen toch positief en vrolijk in het leven staan.
Om écht te kunnen ervaren hoe het leven is in Senegal, wilde ik heel graag logeren bij de plaatselijke bevolking. In het stadje Thiès werd ik liefdevol ontvangen door mijn gastgezin, de familie Ndiaye. Zij hebben mij twee maanden lang een kijkje gegeven in hun leven.
Veel meisjes hebben geen toekomst in Senegal en moeten als ze twaalf, dertien jaar zijn, noodgedwongen school verlaten om aan het werk te gaan. De behoefte aan een goede beroepsopleiding in Senegal is erg groot. De duizend euro van het Flair Fund wil ik gebruiken voor de bouw van een opleidingscentrum waar de meisjes binnen drie jaar leren om naaister, kapster of kok te worden. Van het geld van Flair kunnen we naaimachines en kappersbenodigdheden kopen. Op deze manier creëren wij een betere toekomst voor deze meiden en verdienen ze hun eigen geld.”
Wat doet Stichting Diouma Senegal precies?
Stichting Diouma Senegal werd in 2005 opgericht door Evelyne Kleikers. Door middel van het graanmolenproject en de bouw van het opleidingscentrum helpt de stichting mee de millenniumdoelen voor 2015 te verwezenlijken. Twee van de doelstellingen zijn om de extreme armoede en honger uit te bannen en dat alle kinderen in alle landen over vijf jaar basisonderwijs moeten volgen.'Life is what happens when you're busy making other plans' (John Lennon)- Print deze pagina
0 reacties op blog
Dit onderwerp heeft nog geen reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDit onderwerp is geplaatst op 23-11-2009 11:02. \t\t
‘Veel meisjes hebben geen toekomst in Senegal’
Club Chat
Openbare berichten
Geen berichten gevonden.
Wie doet wat
- Ayni Bolivia heeft een blog geschreven in Flair Fund09-04-2012 | 10:45
- Flashan heeft een blog geschreven in Flair Fund22-12-2010 | 23:28
Wie hier?
Er is niemand online!