Clubafbeelding van Deze week in Flair

Deze week in Flair

Wat staat er deze week in Flair?

Met...

  1. Flaironline
  2. Clubs
  3. Deze week in Flair
  4. Yolanda raakte verlamd, maar gaat nu voor de marathon!

Dit onderwerp heeft 11 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 29-09-2009 19:21. \t\t

Yolanda raakte verlamd, maar gaat nu voor de marathon!

  1. Geplaatst door Redactie Flair | 01-08-2008, 17:51 | 5057x gelezen | 11 reacties

    Een dag voor haar vakantie naar Italië, zakte Yolanda Mellegers (32) plotseling in elkaar. In het ziekenhuis bleek ze verlamd en in de maanden die daarop volgden, moest Yolanda opnieuw leren lopen. Ondanks de schok en alle veranderingen in haar leven gaf ze nooit op. ?Ik ben altijd al een vechter geweest.?

    In Flair 32 vertelt Yolanda haar verhaal. Ben je onder de indruk van het verhaal van Yolanda? Zou je dat haar graag persoonlijk willen laten weten? Dat kan! De komende twee weken (tot 23 augustus) zal Yolanda op het forum van Flaironline ?aanwezig? zijn. Dus heb je vragen over haar ziekte of wil je haar graag laten weten hoe inspirerend je haar verhaal vond, laat het dan hier weten.


11 reacties op onderwerp


  1. Ik heb het verhaal gelezen... jeetje wat een kracht bezit die vrouw!!! petje af!!! echt heel knap!!

    Liefs Rianne


  2. Ik heb het verhaal ook gelezen. En ik heb dit zelf helaas ook gehad, maar ben er helemaal van hersteld, heb geen terug val enzo meer gehad. Plekje wat ze toen gevonden hadden in me rug via een mri is nu ook helemaal verdwenen. Heb alleen als rest verschijnsel dat ik af en toe moeite heb met plassen, maar daar hoef ik me niet meer voor te catheriseren.
    Er bestaat ook een forum en een hyves van TM
    http://www.medicity.nl/showthread.php?t=402 dit is het forum,
    Hyves kan je vinden onder mylitis transversa.
    Sterke nog met je herstel.
    groeten jose



  3. Hallo Yolanda,
    Na het lezen van jou verhaal, weet ik precies wat je hebt door gemaakt. Ik heb namelijk 15 jaar geleden bijna het zelfde meegemaakt,
    alleen was bij mij de oorzaak dat er een bloedvaatje tussen mijn ruggewervels en ruggemerg was geknapt en er een bloedprop mijn zenuwen afknelde. Het begon met mij ook met tintelingen alleen dan in mijn linker arm, na te zijn gekraakt bij de fysio werd het alleen maar erger onderweg naar de huisarts kon ik al niet meer goed lopen ben daarna ook in elkaar gezakt en was mijn hele linker kant, en vanaf mijn middel alles verlamd.
    Ben geopereerd en moest ook weer alles opnieuw leren zoals lopen en fietsen na een jaar van revalideren is bijna alles weer goed, alleen in mijn linker onder arm heb ik ook geen gevoel meer met gevolg dat je je bezeerd en niets merkt en als mijn hand koud is is de kracht zo goed als weg en kan dan de wat zwaardere dingen niet meer vast houden of bv mijn veters strikken.
    Vind het wel interresant om dit te lezen en te weten dat er meer zijn die een soort gelijk iets hebben meegemaakt.
    Groetjes Marjan



  4. Ja u leest het goed een man op het Flair forum,
    Ben dan ook wel de zwager van Yolanda, dus veelvuldig gebruik van dit forum zal ik niet gaan maken. Heb het hele verhaal in één adem uitgelezen. Natuurlijk raak het je, als zo iets vreemds opeens zo dichtbij is. Zo meid vol energie, druk met alles, midden in het leven en die dan opeens heel beperkt en afhankelijk is. De hele wereld van mijn (schoon)zusje stond opeens op zijn kop. Ze is niet bij de pakken neer gaan zitten, maar is heel strijdbaar veel kennis gaan vergaren. Ze wil altijd alles weten hoe en waarom en tot welk resultaat het kan leiden. Het hele herstelproces wil ze zelf inhanden hebben en houden. Alles, maar dan ook alles doet Yolanda eraan om zoveel mogelijk te herstellen. Afhankelijk van anderen is ze al bijna niet meer, nu de beperkingen nog.
    Natuurlijk heeft ze een fijne familie en een grote vriendengroep die haar in alles ondersteunt, maar dan nog moet zij het doen. Ze is nog een weekje op bezoek geweest in Frankrijk en nog steeds zie ik vooruitgang, langzaam gaat het, maar het gaat nog steeds vooruit! Petje af voor je doorzettingsvermogen en voor je inzet.
    Ik wil alleen nog even zeggen dat ik ongelooflijk trots op je bent!
    Harry Rusken Yahtzeemaster!



  5. Wat een doorzetter ben jij!! Je bent het bewijs dat positiviteit en wilskracht een mens tot bijna alles in staat stelt.
    Wat is eigenlijk het verschil tussen TM en MS? En kan TM ook in de hersenen voorkomen? Ik zie namelijk dat de symtonen ook kunnen duiden op een aanval van MS. Hebben ze daar bij jou ook nog aan zitten denken? Hoe wordt TM aangetoond? Welke testen krijg je? Bij MS is dat de lumbaalpunctie, een MRI en motorische testen. Ik vraag dit omdat er bij mij een aantal jaar geleden MS is vastgesteld, maar daar ben ik zo goed als helemaal van genezen. Ik heb een zeer milde vorm, maar soms heb ik mijn twijfels of ik daadwerkelijk MS heb of dat er misschien iets anders aan de hand is geweest waarbij de symtonen en de uitslag van de testen ook passen bij een andere aandoening. Heb namelijk ook wel eens gelezen dat bv lyme ook uitvalsverschijnselen kan geven.
    Ook ik ben anders gaan denken na mijn diagnose en ik moet zeggen dat ik daardoor een veel gelukkig mens ben geworden. Ik maak bewust keuzes en leef veel relaxter. Zo heeft de ziekte dus ook zeker hara positieve kanten en gelukkig kan ik ervan genieten omdat ik geen blijvende schade heb opgelopen (tot nu toe).
    Succes met al je mooie plannen en en heel goede en gezonde toekomst!



  6. Hallo Yolanda,
    Ik heb je artikel in de Flair gelezen.
    Ik heb zelf in juli 2001 ook TM opgelopen. Na mijn vakantie raakte ik ziek, gewoon koorts dacht ik. Toen ik op een gegeven moment voor een grote boodschap naar de wc moest, viel ik flauw van de pijn. de volgende dag kon ik niet meer plassen, de dokter die langskwam dacht eerst nog aan een prostaatprobleempje en heeft mij ter plekke gecatheteriseerd. Vlak daarna raakte ik verlamd en kon ik niets meer en ben ik per ambulance naar het ziekenhuis Gooi-Noord gegaan. Eerst een MRI, daar kwam niets uit. Gelukkig had ik een neuroloog die gewerkt had in het VU en die kwam direct met het idee om een ruggeprik te doen en stelde vervolgens eigelink direct de goede diagnose. Ik ben gelijk opgenomen, prednison per infuus etc. Omdat hij bang was voor een blaasbeschadiging heb ik geen vaste catheter gekregen maar werd ik 6x per dag gecatheteriseerd. Verschrikkelijk was dat. Na 8 dagen deed ik zelf weer mijn eerste plasje, wat een emotionele ontlading, zlf weer kunnen plassen! Na nog een week ben ik van het ziekenhuis in een rolstoel naar Revalidatiecentrum De Trappenberg gegaan. Eerst intern, later extern. Het was een periode tussen hoop en vrees. Niemand die je ook maar iets kan vertellen over herstel, de tijd die daarvoor nodig is en hoever het hetstel zou doorgaan. Kwam ik ooit nog uit die rolstoel? Ik weet hoe het is om met die onzekerheid te leven. Na veel therapie waarbij ik regelmatig mijn spieren "opblies", heb ik uiteindelijk het maximale eruit gehaald: volledig herstel. Ik heb in november 2005 de marathon van New York gelopen, als een soort bevestiging voor mezelf dat ik volledig hersteld ben. Het gevoel wat ik heb gehad, zal ik echter nooit meer achter me laten. Je wordt zo teruggeworpen op jezelf, ik heb me op diverse momenten zoo alleen gevoeld.
    Ik maak normaal gesproken nooit deel uit van dit forum maar wilde dit in ieder geval even met je delen. Ik begrijp dat je nog wel wat restverschijnselen hebt. Het is top dat je jezelf doelen stelt, eerst geloven, dan zien in plaats van andersom. Die marathon gaat je zeker lukken!!



  7. Beste Yolanda,
    Ik kreeg via een kennis te horen dat er een stuk over myelitis transverse in de flair stond, ik heb zelf ook myelitis transverse.
    Bij mij begon het allemaal op 3 april 2008, juni 2008 kreeg ik de diagnose myelitis transverse.
    De kenmerken die jij in je verhaal vertelt zijn voor mij heel herkenbaar, ik kan er een heel lang verhaal van maken maar als je er behoefte aan hebt zou ik het fijn vinden als je met mij kontakt opneemt.
    Met vriendelijke groet,
    Edwin
    edwin.meurs@neerbos.nl



  8. Beste Yolanda,
    Ik zie alle reacties op jouw verhaal. Mijn man is vorig jaar ook slachtoffer geworden van Transverse Myelitis en we zijn benieuwd om jouw ervaringen te lezen, maar waar kunnen we het vinden? Staat jouw verhaal ergens online? Mijn man raakte vorig jaar ook plotseling verlamd in Spanje en heeft ook moeten vechten om weer mobiel te worden. Hij heeft nog steeds geen gevoel in zijn onderlichaam, maar hij kan wel weer lopen, fietsen en autorijden.
    Ik hoop dat je me kunt mailen.
    Groetjes, Angela
    angela@onsmail.nl



  9. Ik dacht dat onder 'aanwezigheid op het forum' werd verstaan dat er ook gereageerd werd door Yolanda op de onderstaande berichten?



  10. Ikzelf ben sinds juli 2008 geveld door MT en ben nog volop aan het revalideren.Door info over MT te zoeken kwam ik toevallig op dit forum terecht.
    Kan er iemand mij vertellen waar ik het artikel van Yolanda uit flair nr 32 alsnog kan vinden ?
    Alvast bedankt !
    gerda.delaet@telenet.be



  11. Een poosje geleden heb ik dit artikel in Flair gelezen, daar stond ook een stuk over een boswachter die goed geholpen was met een homeopatisch middel. Wie kan mij de naam van dit middel laten weten.

    met vriendelijke groet Anamoontje


Zoekwoorden
Type
uitgebreid zoeken

Club Chat

Openbare berichten

  • Katniss roeptVraagje: in de Flair van ­vorige week stond er dat ­je op de site mee kon doe­n om het boek te winnen v­an het gezin in China. Ma­ar waar staat de mogelijk­heid op mee te doen??? | 13-05-2011 | 14:16
  • kwelliebellie roeptzou iedereen op mijn doch­tertje willen stemmen?kos­t 1 sec!
    htt­p://blog.coccinelle.nl/20­11/01/ceylin/
    | 27-01-2011 | 21:56

Wie doet wat

Wie hier?

Er is niemand online!