- fashionmeisje roept“hoi! ik weet nog niet helemaal hoe het hier werkt... maar ik kwam zo een leuke webshop tegen www.sweetestdesign.nl ik heb er een super leuke bloemenring gekocht al helemaal klaar voor de zomer! xxx” | 27-02-2012 | 19:58
- Cschaapman90 roept“Voor mijn begonnen visagie opleiding Dik Peeters heb ik met spoed modellen nodig voor op maandag! Vind jij het leuk om een keer profesioneel opgemaakt te worden? En veel tips & trics van de visagiebranche te leren? Laat het me weten!!” | 12-09-2011 | 22:21
- bloemoorbellentrend roept“Als je bij facebook: bloem oorbellen intikt bij zoeken zie je foto's van mijn zelfgemaakte oorbellen! ben benieuwd wat jullie ervan vinden! echte zijn onbetaalbaar (25 a 35 per 1 oorbel!!) Ik verkoop ze in setjes van 2 dezelfde voor maar 15 euro!” | 02-02-2011 | 07:57
- Fashion girl roept“check it's kids op marktplaats, schattige poppenkleertjes voor uw schatten” | 11-01-2011 | 15:16
- tember roept“Kijk op www.pinkdreams.nl> en profiteer van enorme kortingen !!” | 15-10-2010 | 21:35

Mode & beauty
Wil je op de hoogte blijven van al het nieuws en leuks dat uitkomt in mode- en beautyland? Flaironline probeert kritische en leuke reviews te geven op nieuwe producten!
- Beheerder: MaudL
- Thema's en emoties: mode beauty, energiek
Met...
- 103 volgers
- 51 blogs
- 25 onderwerpen
- 2 foto's
- Meest gelezen (4.277x) Miskoop, wat doe je ermee?
- Meeste reacties (10) Miskoop, wat doe je ermee?
Dit onderwerp heeft 2 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 20-01-2010 19:08. \t\t
Ontharen
In mijn praktijk krijg ik veel vragen over ontharen. In de puberteit krijgen we opeens overal haren, die we vaak als ongewenst beschouwen. Zeker op bepaalde plekken, zoals de bikinilijn, oksels, bovenlip en benen, willen de meeste vrouwen liever geen haar hebben. Lichaamsbeharing is eigenlijk niet meer van deze tijd.Allemaal zijn we bijna dagelijks druk met het verwijderen van overtollige lichaamsharen. Maar hoe en wat onthaar je nou eigenlijk? En als je onthaart, groeit het haar daarna niet juist harder? En krijg je er niet veel meer haar voor terug?
Op deze vragen kan ik niet echt een duidelijk antwoord geven, omdat van teveel factoren afhankelijk is. Zo verschilt het per persoon, denk bijvoorbeeld aan leeftijd, afkomst, gewoontes. Maar ook het haartype, de plek van beharing en natuurlijk de mode zijn van invloed op de resultaten van het ontharen.
Onder invloed van hormonen, komt beharing altijd weer terug. Het is dus of regelmatig ontharen, of ervoor kiezen een beetje behaard door het leven te gaan. Dat er meer haar terugkomt na het ontharen, is meestal gezichtsbedrog.
In feite is het namelijk zo dat je tijdens het scheren of harsen ook haartjes meeneemt die je eerst niet opvielen, zoals donshaartjes of haren die na jaren zonlicht veel lichter waren geworden. Nu ze weer opnieuw groeien, gaan ze je opeens wel opvallen. Nieuwe haren zijn namelijk wel wat donkerder en dus beter zichtbaar.
Het kan dus in sommige gevallen slimmer zijn om gewoon de donkere haren die je in de weg zitten, met een pincet te lijf te gaan, in plaats van alles meteen weg te scheren. Als je echter last hebt van bovenmatige haargroei, zul je uiteindelijk toch moeten overgaan op harsen, wil je deze ongewenste haartjes de baas blijven.
Wat benen betreft, adviseer ik meestal: scheer alleen tot vlak boven de knie bij lichte beharing. Bij zwaardere beharing mag je ook hoger ontharen, maar gebruik daar geen scheermesje. Gebruik voor je bovenbenen liever hars.
In Nederland zijn scheren en harsen de meest gebruikte vormen van ontharing. Ik heb de voor- en nadelen van deze twee methodes even voor je op een rijtje gezet.
Harsen
Bij het harsen wordt overtollige lichaams- en gezichtsbeharing verwijderd met behulp van hars, een kleverige substantie. De haar wordt dan helemaal verwijderd uit de haarschacht (net als bij epileren).
Voordelen
- Het duurt even voor de haren weer teruggroeien, ongeveer 3-6 weken. Na jarenlang harsen kan het zelfs zo zijn dat ze helemaal wegblijven.
- Doordat de haren in verschillende fases weer teruggroeien, komt niet alles in één keer terug.
- Na het harsen groeien haren terug met een zachte haarpunt. Hierdoor krijg je geen harde stoppels.
Nadelen
- Het is pijnlijk. Maar vergis je niet, het went en na verloop van tijd heb je ook van harsen nog maar weinig last.
- Het is niet makkelijk en vereist dus enige handigheid.
- Voordat je kunt harsen, moet je haar op een redelijke lengte zijn (een halve tot een hele centimeter). Je hebt dus periodes voordat je het kunt harsen, waarin je wel lichaamshaar hebt.
Tips
- Door voor het harsen wat talkpoeder aan te brengen op de huid, kun je huidirritaties voorkomen.
- Zorg altijd dat je huid goed droog is en vooral niet vet (van bv bodylotion)
- Trek je huid goed strak tijdens het harsen, anders kun je deze beschadigen. Let hier vooral goed op bij de bikinilijn, oksels en bovenlip
- Hars voor het douchen, niet erna.
Scheren
Bij het scheren verwijder je alleen het gedeelte van het haar dat boven de huid uitsteekt (de top).
Voordelen
- Het is snel en effectief
- Iedereen kan het
- Het resultaat mag er zijn; je huid is weer lekker glad
Nadelen
- Je haren groeien snel weer terug, meestal heb je de volgende dag alweer de eerste stoppels.
- Hierdoor moet je vaker ontharen en krijgt de huid weinig tijd om te herstellen. Dit zorgt vaak voor huidirritatie.
- Als je je mesje niet vaak genoeg vervangt, loop je kans op bacteriële huidinfecties
Tips
- Scheer altijd met scheerschuim of crème. Zo voorkom je huidirritatie.
- Vervang regelmatig je scheermesje.
- Scheer altijd met de haargroei mee.
- Gebruik na het scheren een kalmerende olie (bijvoorbeeld azuleen). Gebruik hiervoor geen bodylotion, daar zit vaak toch wat parfum in en dit zorgt weer voor huidirritatie in plaats van verkoeling.
Veel succes en voor nog meer tips en vragen kun je mij altijd even een emailtje sturen.
Lieve groet,
Cristina Lopez
CC foto: Mr T in DC- Print deze pagina
2 reacties op blog
- waarom mag je de bovenkant van je benen niet scheren? ik heb dat altijd al gedaan en nooit ergens last van gehad.ruilen?
- Hoi Cristina,
Ik ben van plan een aurora-elos behandeling te doen bij Pourtous in Utrecht.
Dit doen ze met lichtflitsen en is geheel pijnloos.
Ken jij deze permanente ontharing methode en zo ja is het aan te raden ?
En ken jij pourtous ?
De kliniek en de website zien er goed uit vind ik.
www.pourtous.nl in de maliestraat 18.
xxtjes olga[url=]www.pourtous.nl
Dit onderwerp heeft 2 reacties, en bestaat uit 1 pagina.
\t\tDe laatste reactie is geplaatst op 20-01-2010 19:08. \t\t
Ontharen
Club Chat
Openbare berichten
- | 27-02-2012 | 19:58
- | 12-09-2011 | 22:21
- | 02-02-2011 | 07:57
- | 11-01-2011 | 15:16
- | 15-10-2010 | 21:35
Wie doet wat
- Big on Fashion heeft een foto geplaatst in Mode & beauty18-04-2012 | 17:38
- gideonp heeft een forum onderwerp geplaatst in Mode & beauty11-04-2012 | 11:28
- Lenster76 heeft gereageerd op een blog in Mode & beauty08-04-2012 | 23:56
- Schrijvertje heeft een forum onderwerp geplaatst in Mode & beauty03-04-2012 | 13:09
- marle_s heeft een forum onderwerp geplaatst in Mode & beauty25-03-2012 | 22:16
- Claudia Farmaline heeft een forum onderwerp geplaatst in Mode & beauty09-03-2012 | 13:11
- fashionmeisje heeft gereageerd op een forum onderwerp in Mode & beauty27-02-2012 | 20:09
- fashionmeisje heeft een forum onderwerp geplaatst in Mode & beauty27-02-2012 | 20:05
- Ela84 heeft gereageerd op een forum onderwerp in Mode & beauty07-02-2012 | 17:34
- Puck74 heeft gereageerd op een forum onderwerp in Mode & beauty06-02-2012 | 22:13
Wie hier?
Er is niemand online!